TRŽNÍ ZPRÁVY

Měsíční komentář

Přinášíme Vám pravidelný přehled od Amundi, ve kterém se dozvíte, jaké jsou aktuální investiční výhledy pro celý svět na červenec 2019.

 1. Centrální banky (FED a ECB) pokračují ve své uvolněné politice. V případě FEDu to vypadá na pokles základních úrokových sazeb.
 2. Trhy si vyhodnotily, že centrální banky jsou připraveny jednat v případě potřeby. Již v červenci tak akcie dosáhly historických rekordů (DJIA se přehoupl přes 27.000 bodů; S&P500 je blízko 3.000 bodů).
 3. Z hlediska investiční strategie je vhodné:
  • Udržovat opatrný přístup k akciím. Pozitivní zprávy mohou napomoci, negativní naopak výrazně uškodit.
  • Udržovat flexibilní strategii u dluhopisů.
  • Pozitivně vidíme firemní dluhopisy, zejména v Evropě.
  • Příležitosti mohou nabízet dluhopisy rozvíjejících se zemí.
 4.  Trhům se i nadále daří, budoucí vývoj závisí na makroekonomické situaci ve světě, geopolitice a chování centrálních bank.

Celý komentář čtěte zde: ČERVENEC 2019


Videokomentář - zhodnocení trhů - červen 2019


Výhled na rok 2019

Výhled pro rok 2019: Investiční strategie, investice, regiony, monetární politika i ohlédnutí za uplynulým rokem.

Rok 2019 bude vyžadovat, aby investoři byli obezřetnější. To neznamená pouze potřebu méně rizikových alokací, ale také selektivnější přístup k výběru zemí, sektorů a titulů, které by mohly být odolnější, tedy méně zadlužené, méně vystavené geopolitickým rizikům a finanční a hospodářské nerovnováze. Půjde zejména o udržitelnost budoucích výnosů a reálnou hodnotu.

V přiloženém dokumentu naleznete mimo jiné náš globální výhled na trhy, regiony a monetární politiku jednotlivých centrálních bank.

Výhled pro rok 2019.pdf

Archiv

Investiční výhledy
Videokomentář
ČERVEN 2019Poznámka: Investiční výhledy vždy přináší informace o nadcházejícím měsíci, zatímco videokomentáře hodnotí události uplynulého měsíce.